Potlačené lepiace pásky

Jeden výnimočný segment baliacej techniky sú samolepiace pásky. Tlačené samolepiace pásky sú efektívne a rýchle realizovateľné podklady pre balenie, ktorý sa v súčasnosti stal zásadnou súčasťou produkcie a predaji. Pri vyberaní vhodnej lepiacej pásky musíme brať do úvahy ďalšie aspekty:

1. Určenie rozmerov:

Naše partnemi môžu vybrať z lepiacich pások so šírkou 50 mm, 75 mm a 100 mm, ktoré sú vhodné aj na mechanické, aj na ručné lepenie v 66, alebo 990 metrových kotúčoch, v farbe: biela, hnedá havana a transparentná.


  2. Určenie materiálu farbiacich pások:

 • Polypropilénové lepiace pásky
  V zrodení polypropilénových lepiacich pások hrali veľkú úlohu firmy, ktoré chceli znížiť náklady a ochranu životného prostredia. PP páska je výhodnejšia, ako PVC páska, čo prejavuje hlavne v perfektnom balení a uzatvárení kartónov, aj pri nízkých cenách. Všeobece používané lepidlá majú za materiál túto spomínanú základnú látku. Jej používanie už sa rozšírila aj v priemyselných lepiacich pások, pravdepodobne kvôli vynikajúcemu pomeru ceny a kvality. Je výhodný materiál aj k potlačeným lepiacam páskam, preto ju odporúčame aj pre našich partnerov. Na povrchu sa dajú vytvoriť pekné potlače s ostrými okrajmi, ale žiaľ pri silných mechanických zaťaženiach sa poškodia. Jedinou nevýhodou polypropylénových lepiacich pások je, že pri mechanických poškodeniach sa ľahko roztrhne, takže ďaľej už nedrží balenie.
 • PVC lepiace pásky
  Výhoda PVC lepiacej pásky, že aj ťažšie kartóny uzatvára s jedným ťahom. Ďalšou výhodou je, že pri mechanickom poškodení sa neroztrhne a naďalej doplňuje svoju uzatváraciu funkciu. Perfektný materiál k potlačeným lepiacim páskam, lebo pri tlačení sa dá dosiahnuť krajší potlač na lepiace pásky. Relatívna nevýhoda je, že kvôli nákladom produkcie cena kotúča je vyššia, ale toto sa neukazuje pri cenách balenia, lebo nižší počet lepiacej pásky bude potrebné.

  3. Určenie lepidla:

 • Lepiace pásky s akrylátovým (acrylic) povrchom
  Jedna z najpopulárnejších lepiacich pások, ktorá je vybavená s akrilovým lepidlom, čo všeobecne je dostupný len s polypropylénovým povrchom. V pomere ceny a hodnoty je najlepší výber! Je dokonale perfektná na výrobu potlačených lepiacich pások, preto potlačené lepiace pásky v základe vyrábame s akrylovým lepidlom. Jej lepiace vlastnosti ukazujú veľmi dobré výsledky pri izbovej a vysokej teplote, v závislosti od povrchu, vytvrdnutie lepidla 2-4 hodiny. Výhoda akrylového lepidla oproti hot-melt je, že sa dá aplikovať aj v chladnejšom prostredí (nie do chladiarní). Farba pásky vyrobené s akrylátovým lepidlom je čistá (nevyblední, ako u lepidlách Hot-Melt, Solvent, kaučukový). Lepiaca páska s akrylátovým povrchom je vynikajúcí výber pre dlhodobé používanie.
 • Lepiace pásky s Hotmelt povrchom
  Tento typ povrchu lepiacich páskov dostal svoje meno od procesu ako sa vyrába (zmäkčuje s ohrievaním). Jej lepiace vlastnosti ukazujú veľmi dobré výsledky pri izbovej teplote, vytvrdnutie lepidla 1-2 hodiny ale v chladnejšom prostredí (-10°C) nelepí dobre, preto na takú aplikáciu nie je odporúčaná. Ľahko a rýchlo sa dá odrolovať z kotúča, ale za nevýhodu má, že lepiaci povrch zanecháva stopy po odstránení, preto sa neodporúča priamo na výrobok.
 • Lepiaca páska s kaučukovým povrchom
  Lepiace pásky s kaučukovým povrchom ponúkame výslovne pre používanie, kde požiadavky sú agresívna a rýchla lepivosť. Takmer na každom povrchu dobre a rýchlo sa lepí a zabezpečí trvanlivé uzatváranie - pri PVC lepiacich páskach sa používa tento typ lepidla. V porovnaní s cenami akrylátového a hot-melt lepidla, cena kaučukového lepidla je oveľa vyššia, ale zabezpečí vynikajúce výsledky v používaní a priľnavosti. Silná začiatočná lepivosť, vynikajúco odolá starnutiu, kolísaniu teploty a vlhkosti a ešte aj najčastejšie používaným chemickým prostriedkam.
 • Lepiace pásky so solventným povrchom
  Solventné lepidlo je výslovne vhodné na používanie pri nízkých (do chladiarní) a aj vysokých teplotách. V porovnaní s cenami akrylového, hot-melt a kaučukového lepidla, cena je významne vyššia. Vďaka okamžitému silnému lepeniu je používateľná takmer na každom povrchu.

Používanie Akryl, Hotmelt a PVC lepidiel pri rôzných teplotách

  4. Určenie základnej farby:

 • Transparentná
 • Hnedá havana
 • Biela

5. Možnosti tlačenia:

Okrem základných farieb, tlačenie sa môže vykonávať ešte s 3 farbami. Okrem základných farieb všelijakú "farbu pozadia" si môžete žiadať!

  6. Jednotka objednávania a balenia:

 • Lepiace pásky so šírkou 50 mm do 1 krabice balíme 36 kotúčov
 • Lepiace pásky so šírkou 75 mm do 1 krabice balíme 24 kotúčov
 • Lepiace pásky so šírkou 100 mm do 1 krabice balíme 18 kotúčov
 • Minimálne objednácacie množstvo je 1 krabica nezávisle od šírky lepiacej pásky.

7. Podmienky skladovania lepiacich pások:

Na skladovanie potlačených lepiacich pások sa doporučuje umiestnenie v suchom mieste, ktoré je chránení pred dažďom, mrazom, UV žiarením, udržiavaním teploty v rozmedzí od 15-20°C a pokiaľ možno tak v originálnom balení. Pokiaľ skladovanie nie je primerané, potom funkčné vlastnosti lepiacich pások sa zhoršujú a môžu vyskytnúť problémy pri aplikácií (napr. nevhodné lepenie, poškodenie farby, atď.).


  Tlačené lepiace pásky odporúčame na ďalšie účely:
 • Zalepenie kartónových boxov, na 'ochranu' produktov v boxe
 • Reklamná plocha (s logom firmy, s logom značky, s textom)
 • ID produktu (s názvom produktu nachádzajúci sa v boxu)
 • na zlepenie akciových produktov (napr.: 3+1 DARČEK), aj s čiarovým kódom

  Etapy pracovného procesu:
 • Po objednávke naši kolegovia vytvoria grafický plán tlačenej lepiacej pásky, ktorý pošleme na schválenie
 • Po príležitostných korekciách a schválenia sa začína tlač lepiacich páskov
 • Hotové lepiace pásky donášame s kuriérskou službou


Odovzdávanie materiálov:
Grafiku, k výrobe lepiacim páskám, prijímame len vo vektorovom formáte (Corel, Illustrator), v inom prípade sa grafiky musia prerobiť. K nastaveniu presnej farby žiadame Pantone kód farby. Plány vyhotovené vo Worde v každom prípade sa musia znovu vyhotoviť!

Dopyt


0
Obsah košíka
0 položky
Zobraziť zoznam
0
Dopyt:
0 položky
Zobraziť zoznam
0
Porovnanie:
  0
  História: