Kotúčové etikety

Thermo-transférové farbiace pásky

K potlačeniu etikiet (keď nejde o thermal materiál) je potrebné použiť thermo-transférové farbiace pásky. Tieto farbiace pásky výrobcovia poznajú pod rôznymi menami, napr.: TTR, ribbon, thermo-transférová fólia, thermo-transférový farbiaci pás, atď. Dôležitý prvok dobrého potlaču je voľba vhodnej farbiacej pásky. V našej ponuke sa nachádzajú farbiace pásky používateľné k matným a lesklým papierom, cez fólie k plastovým etiketám, až k typu near-edge a farebné pásky.

Farbiace pásky v závislosti od materiálu rozdelujeme do 3 veľkých skupín: vosk (WAX), vosk-živica (WAX-RESIN), živica (RESIN). Voskové farbiace pásky zvyčajne sa používajú k papierovým etiketám, charakteristické je pre ne nízka teplota tlačovej hlavy a vysoká rýchlosť tlače. Živicové farbiace pásky odolajú najväčšími mechanickými a chemickými zaťaženiami, sú vynikajúce na syntetických materiáloch (PP, PE, PET atď.) a požadujú nižšiu tlačovú rýchlosť, ale vyššiu teplotu tlačovej hlavy. Kombinácia vosk-živica zjednocuje výhody obidvoch farbiacich pások, v prvom rade ich ponúkame k etiketám z papierového materiálu pre veľké zaťaženie.

K rôznym typom tlačiarní sú potrebné rôzne typy konštrukcií a navíjania. Thermo-transférové farbiace pásky v závislosti od typu tlačiarne dodávame s vnútornými "IN" kotúčami (pigment je na vnútorjnej časti fólie nosiča) alebo s vonkajšími "OUT" kotúčami (pigment je na vonkajšej časti fólie držiaka/nosiča). Tlačová hlava elektronicky, poprípade s tepelným- alebo fyzickým zaťažením vypáli pigment nanesený na materiál fólie nosiča. Každá páska, ktorú predávame majú ochrannú vrtsvu, ktorá chráni tlačovú hlavu pred nadmerným opotrebovaním a pritom predľžuje jej životnosť. Pri tlačiarňach čiarových kódov so stredným výkonom a pri priemyselnej kategórie sa používajú zvyčajne 1" palcové (25,4 mm) navíjanie, pritom pre stolné tlačiarne všeobecne sa používajú pásky s navíjaním 0,5" palcové (12,4 mm). Najpopulárnejšie typy vieme zabezpečiť zo skladu alebo dodáme s 1-2 dňovov dodávacou lehotou.


IN vnútorný kotúč - napr.: pre tlačiarne SATO, CAB, DATAMAX, CITIZEN atď.

OUT vonkajší kotúč - napr.: pre tlačiarne ZEBRA, INTERMEC, TOSHIBA, TEC atď.


Pri vyberaní vhodnej thermo-transférovej farbiacej pásky
sú potrebné poznať ďalšie parametre:

  • typ tlačiarne etikiet
  • šírku tlačeného materiálu
  • typ tlačeného materiálu (papier, plast, textil)

V našom výbere farbiacich páskov môžete nájsť celú paletu transférových pások Zebra, a pritom aj pásky vlastnej značky. S kliknutím na vhodnú ikonu môžete zvoliť výrobcu!

Dopyt

Naša firma pri stálej kontrole, pracuje výlučne len s najkvalitnejšími spotrebnými materiálmi (etikety, farbiace pásky) dodávanými pre našich klientov, ktoré zaisťujú bezchybné fungovanie a dlhú životnosť prístrojov.


0
Obsah košíka
0 položky
Zobraziť zoznam
0
Dopyt:
0 položky
Zobraziť zoznam
0
Porovnanie:
    0
    História: